Dnia 19 czerwca 2019 roku w naszej szkole odbyła się druga część Uroczystego Zakończenia Roku Szkolnego 2018/2019. To dzień szczególny dla wszystkich związanych z życiem szkoły. Ten dzień został zdominowany przez uroczystą Galę Zakończenia Roku Szkolnego 2018/2019, na którą udali się wszyscy po uprzedniej obecności w kościele, gdzie została odprawiona msza. Galę rozpoczęła dyrektor Szkoły Podstawowej w Lasecznie Pani Danuta Gubała, która przedstawiła porządek gali, a następnie ją prowadziła. Na początku odbyło się pożegnanie wieloletniego nauczyciela naszej szkoły Pana Adama Przybilskiego, który odchodzi na zasłużoną emeryturę. Podziękowania za jego niestrudzoną pracę zostały Panu Adamowi przekazane począwszy od Wójta Gminy Iława Pana Krzysztofa Harmacińskiego oraz Kierownika Referatu Edukacji Gminy Iława Pana Henryka Szabelskiego, potem od Grona Pedagogicznego na czele z dyrektor Panią Danutą Gubała oraz od Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Anny Pucińskiej, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Laseczna Pani Anety Bojanowskiej i Sołtys Sołectwa Laseczna Pani Emilii Skolmowskiej, a na koniec wystąpili uczniowie naszej szkoły, którzy przygotowali specjalne przedstawienie. Wzruszeń nie było końca, gdyż potem nastąpiło pożegnanie uczniów ósmej klasy, którzy rozstają się ze szkołą i będą kontynuować swoją edukację w szkole ponadpodstawowej. Po humorystycznym przestawieniu były także podziękowania, uściski i kwiaty. Następnie miało miejsce wręczenie świadectw wyróżniającym się uczniom naszej szkoły, których było naprawdę dużo. Najlepszym uczniem z najwyższą średnią i wzorowym zachowaniem okazał się uczeń klasy szóstej Michał Buchalski, który otrzymał tytuł Najlepszego Ucznia Szkoły. Na koniec nastąpiło pożegnanie Pana Grzegorza Olszewskiego.

Wszystkim uczniom i osobom związanym ze szkołą życzymy udanych i bezpiecznych wakacji i do zobaczenia 2 września, kiedy to rozpoczniemy rok szkolny 2019/2020.

Zapraszamy do obejrzenia ogromnej fotorelacji z tego wydarzenia, klikając w poniższe linki:

Początek

Pożegnanie Pana Adama Przybilskiego

Pożegnanie ósmej klasy

Wyróżnieni uczniowie

Pożegnanie Pana Grzegorza Olszewskiego