Dnia 25 maja 2018 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs z Języka Angielskiego, który był jednocześnie szkolnymi eliminacjami na Gminną Olimpiadę Języka Angielskiego Angolek 2018. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy V: Paulina Bojanowska, Wiktoria Dylawerska, Aleksandra Janik, Magdalena Jarnicka, Aleksandra Prela oraz klasy  VI: Małgorzata Cieszewska, Karolina Janik i Michał Stępień. Do następnego etapu mogły zakwalifikować się tylko cztery osoby, o czym poinformował na specjalnym apelu 28 maja 2018 roku nauczyciel języka angielskiego Pan Grzegorz Olszewski, który wręczył dyplomy oraz nagrody wszystkim uczestnikom konkursu. Uczniowie, którzy otrzymali największą ilość punktów zdobytych podczas konkursu, to: Paulina Bojanowska, Małgorzata Cieszewska, Magdalena Jarnicka oraz Michał Stępień. Oni reprezentowali naszą szkołę na Gminnej Olimpiadzie Języka Angielskiego Angolek 2018, który odbył się 30 maja 2018 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wikielcu. Tam nasi uczniowie rywalizowali z pozostałymi szkołami z Gminy Iława i po uczciwej walce zdobyli wyróżnienie. Olimpiadzie, jak co roku, patronuje Wójt Gminy Iława Pan Krzysztof Harmaciński, który wierzy, że nauczanie języka angielskiego i władanie nim przez uczniów naszej gminy jest z roku na rok na coraz wyższym poziomie, co może pozwolić uczniom na swobodne porozumiewanie się ze wszystkimi ludźmi na całym świecie. To właściwie jest głównym celem olimpiady.

Po kliknięciu w zdjęcie można obejrzeć fotorelację z tego wydarzenia