W dniu 9 maja 2018 roku nasza szkoła stała się mini europejską stolicą, gdyż, jak co roku, obchodziliśmy Dzień Europejski. Mimo że w tym roku chcieliśmy go nieco odmienić, niektóre elementy pozostały bez zmian. Całą uroczystość otworzyła Pani Dyrektor Danuta Gubała, życząc wszystkim dobrej, edukacyjnej zabawy. Po czym głos przejął prowadzący imprezę nauczyciel języka angielskiego Pan Grzegorz Olszewski, który to przybliżył wszystkim kilka faktów dotyczących samej Unii Europejskiej, mówiąc o jej historii, rozwoju i celach. Po tym nastąpiły krótkie prezentacje krajów struktury UE przygotowane przez uczniów poszczególnych klas naszej szkoły wraz z ich wychowawcami. Zatem klasa I i II wraz z Panią Joanną Szlasą mówili o Włochach, klasa III z Panią Beatą Rosicką gaworzyli o Szwecji, klasa IV z Panem Grzegorzem Olszewskim mawiali o Wielkiej Brytanii, klasa V z Panem Adamem Przybilskim opowiadali o Hiszpanii, klasa VI z Panią Małgorzatą Rzepką zobrazowali Francję, a klasa VII z Panią Jolantą Pszenną sportretowali Holandię. Oprócz tego, zerówka, pod czujnym okiem wychowawcy Pani Zofii Asztemborskiej, przygotowała stoliczek ukazujący informacje o Polsce. Przed każdym wystąpieniem szkoła godnie wsłuchiwała się w hymny narodowe poszczególnych krajów, a po przedstawieniach nastąpił czas przez wszystkich oczekiwany – wtedy to rozpoczęła się degustacja narodowych potraw prezentowanych krajów, przygotowana przez uczniów i ich rodziców, którzy chętnie biorą udział w takich szkolnych wydarzeniach tak biernie, jak i czynnie, pomagając uczniom i ich wychowawcom przy serwowaniu wcześniej zrobionych potraw, za co im ogromnie dziękujemy. To wszystko mogło się odbywać przy przepięknej dekoracji sali gimnastycznej wykonanej przez nauczycielkę języka niemieckiego Panią Magdalenę Nadolską-Dmuchowską. Celem takiego dnia jest rozwój takich norm jak otwartość na inne kultury, tolerancja wobec ludzi innych nacji oraz  chęć poszerzenia wiedzy uczniów na temat otaczającego nas obecnie świata.

Po kliknięciu w zdjęcie można obejrzeć fotorelację z tego wydarzenia