19 grudnia 2017 było bardzo świątecznie w naszej szkole. W tym dniu wszystkie klasy wraz z wychowawcami spędzali czas wspólnie biesiadując przy „śniadaniu wigilijnym”. Było śpiewanie kolęd, dzielenie się opłatkiem i posilanie się przygotowanymi posiłkami. Atmosfera była iście świąteczna. O godzinie 10.00, gdy przybyli wszyscy goście, m.in. Wójt Gminy Iława Pan Krzysztof Harmaciński, Proboszcz Parafii w Lasecznie ks. Jarosław Grudziąż, Sołtysi obwodu szkolnego Pani Emilia Skolmowska, Pan Józef Baran i Pan Zenon Łęgowski, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie Pani Grażyna Piękos, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Laseczno Pani Aneta Bojanowska, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Pucińska, przewoźnik Pan Stanisław Włodarczyk, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły oraz rodzice dzieci z naszej szkoły, odbyły się jasełka przedstawione przez uczniów klas VI i VII, których przygotowała Pani Jolanta Pszenna. Przy instrumencie, tradycyjnie, zasiadał nauczyciel muzyki Pan Sławomir Zbysiński. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem profesjonalnego wykonania, choć przez aktorów-amatorów, przedstawienia przybliżającego nam okres świąteczny. Na ten czas Dyrektor Szkoły Pani Danuta Gubała wraz z Gronem Pedagogicznym i pracownikami szkoły życzy, aby przeżywanie zbliżających się świąt mogło się odbyć wśród rodziny i przyjaciół w atmosferze zgody, pokoju i wdzięczności oraz aby Nowy Rok przyniósł spełnienie nie tylko tych tradycyjnych życzeń szczęścia i pomyślności, ale nawet tych najgłębszych, najskrytszych marzeń.

Wesołych Świąt!

 

więcej zdjęć