Dnia 6 czerwca 2017r. w SSP Laseczno odbyła się XVII Miejsko-Gminna Olimpiada Ekologiczna klas III pod nazwą „Ziemia – Zielona Wyspa” pod patronatem Wójta Gminy Iława, Starosty Powiatu Iławskiego oraz Burmistrza Miasta Iławy.

Udział w tej olimpiadzie wzięli uczniowie klas III z 10 szkół podstawowych miejskich i gminnych. Całe przedsięwzięcie prowadził Pan Grzegorz Olszewski, nauczyciel j. angielskiego, a o oprawę muzyczną zadbał Pan Sławomir Zbysiński, nauczyciel muzyki.

Przeprowadzono 8 zadań konkursowych o treści przyrodniczo-ekologicznej, z którymi wszyscy uczniowie świetnie dali sobie radę. Pytania konkursowe przygotowane zostały przez koordynatorów konkursu Panią Joannę Szlasa oraz Panią Beatę Rosicką. Komisja złożona z p. Włodzimierza Harmacińskiego, p. Tadeusza Markosa, p. Justyny Salmonowicz oraz p. Joanny Górnik była nadzwyczajnie zachwycona wiadomościami, jakimi wykazali się uczestnicy olimpiady.

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Iławie

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Iławie

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Lasecznie

W połowie zmagań wszyscy uczestnicy udali się na poczęstunek w postaci słodkości oraz napojów, natomiast opiekunowie, dyrektorzy i zaproszeni goście częstowali się kawą i ciastem, o które zadbali rodzice z Rady Rodziców SSP Laseczno.

Na koniec wójt Gminy Iława p. Krzysztof Harmaciński oraz komisja wręczyli wszystkim wspaniałe nagrody zasponsorowane przez Gminę Iława, Bank Spółdzielczy w Iławie, Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich oraz szkoły, które brały udział w konkursie. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z tak wspaniałej zabawy oraz otrzymanych upominków.

Dyrektor szkoły, Danuta Gubała, dziękuje nauczycielom, Radzie Rodziców, pracownikom szkoły oraz, którzy zaangażowali się w przygotowanie konkursu.

więcej zdjęć