Zakończeniem  projektu „Mały, Wielki Aktor” była premiera spektaklu „Kopciuszek”, który jest efektem współpracy Stowarzyszenia Pomocy na Rzecz Rozwoju Sołectwa Laseczno, Rady Sołeckiej, Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie oraz Samorządowej Szkoły Podstawowej w Lasecznie.

Wspólnymi siłami stworzyliśmy projekt pt. „Mały, Wielki Aktor” dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Ośrodka Działaj Lokalnie w Iławie tj. Stowarzyszenia „PRZYSTAŃ”, oraz z Urzędu Gminy Wiejskiej Iława, a realizatorem było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Laseczno.

W ramach tego projektu realizowane były trzy działania: warsztaty teatralne, warsztaty krawieckie oraz wycieczka do teatru w Grudziądzu na piękny spektakl pt. „Pinokio”. Uczestnikami były dzieci z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Lasecznie oraz rodzice.

Warsztaty teatralne, których wynikiem jest spektakl „Kopciuszek”, prowadziła w sali widowiskowej GOK w Lasecznie - Pani Grażyna Piękos, która zajęła się również reżyserią, scenografią, opracowaniem muzycznym i wokalnym. Instruktorzy Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie wykonali scenografię i zajęli się stroną akustyczno-oświetleniową: Jerzy Piotrowski, Arkadiusz Osiakowski, Agata Tecław, Oktawia Alicka.

Warsztaty krawieckie odbywały się w świetlicy szkolnej. Zajęcia prowadziła Pani Justyna Grzegrzółka przy dużym wsparciu Pani Heleny Jeziorskiej oraz Pani Moniki Oleksiak. Efektem tych warsztatów są piękne wytwory dzieci, m. in. poduszeczki, kominy na szyję, torebki, torby, czapki.

W realizację tego projektu zaangażowane były również: Emilia Skolmowska, Lidia Miłosz, Danuta Gubała, Aneta Bojanowska oraz Anna Pucińska.

Premiera spektaklu „Kopciuszek” połączona była z  Dniem Seniora. Poza tym nasi aktorzy zaprezentowali się przed uczniami szkoły w Lasecznie, na wyjeździe dla dzieci z Domu Dziecka w Pacółtowie oraz na imprezie „Mikołajkowej” w Mortęgach dla dzieci pracowników zakładu MM „Szynaka-Living” Sp. z o.o.

Młodzi aktorzy - uczniowie z SSP w Lasecznie, jak również Panie występujące w tym spektaklu: Emilia Skolmowska i Lidia Miłosz zagrali profesjonalnie i pięknie.

Przedstawienie w Domu Dziecka w Pacółtowie.