W sali widowiskowej GOK w Lasecznie prowadzone są warsztaty teatralne, a na świetlicy w szkole warsztaty krawieckie. Przygotowywana jest sztuka teatralna „Kopciuszek”. Projekt pt. „Mały, Wielki Aktor” dofinansowany jest ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Ośrodka Działaj Lokalnie w Iławie tj. Stowarzyszenia „PRZYSTAŃ”, oraz z Urzędu Gminy Wiejskiej Iława, a realizatorem jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Laseczno.

Na warsztatach teatralnych uczestnicy projektu uczą się wchodzić w rolę, wyrażać uczucia, poznają kulturę żywego słowa, rozwijają umiejętność prezentacji na scenie i wyrażania stanów emocjonalnych poprzez gesty, ruch, mowę ciała i mimikę. Warsztaty teatralne prowadzi Pani Grażyna Piękos. O oprawę muzyczną zadbał Pan Jerzy Piotrowski.

Natomiast na warsztatach krawieckich uczestnicy zdobywają wiedzę teoretyczną i praktyczną o szyciu. Poznają rodzaje materiałów, uczą się wykrojów, wycinają, fastrygują, próbują szyć na maszynie. Powstały już piękne wytwory m. in. poduszeczki, kominy na szyję, torebki, torby, czapki. Zajęcia prowadzi Pani Justyna Grzegrzółka przy dużym wsparciu Pani Heleny Jeziorskiej oraz Pani Moniki Oleksiak. Odbyła się również wycieczka do teatru w Grudziądzu na piękny spektakl pt. „Pinokio”.