Cała społeczność Laseczna wita kolorową jesień

Tradycją Samorządowej Szkoły Podstawowej w Lasecznie stało się coroczne, kolorowe powitanie jesieni na wesoło. W tym celu, zorganizowany został przez szkołę, Radę Rodziców, Radę Sołecką, Stowarzyszenie i OSP Laseczno szkolny festyn.

Miłym i ekscytującym punktem imprezy były wybory Miss Jesieni. Zachwyciły nas wszystkie stroje uczestniczek i uczestników konkursu. Wszyscy uczestnicy prezentowali się kolorowo, jesiennie i wszyscy otrzymali nagrody.

Następnym punktem festynu był konkurs plastyczny na temat „Bezpieczeństwo w szkole”. Konkurs ten polegał na wykonaniu piktogramów – znaków bezpieczeństwa  i właściwego zachowania w szkole. Najładniejsze prace będą zalaminowane i powieszone na szkolnym korytarzu.

Zachwyt wzbudził motocykl z przyczepką, którym Pan Dariusz Szlasa przewoził dzieci.

Dodatkową atrakcją były Kule Bumber Ball i strzelanie z łuku, które udostępnił nam Pan Jarosław Musiał. Była to wspaniała zabawa dla dzieci

Ekscytujący dla dzieci był również pokaz samochodu policyjnego oraz oprzyrządowania policjanta.

Całą zabawę uświetniły zjeżdżalnie, które najbardziej cieszyły się wśród najmłodszych pociech, a którą udostępnił nam, jak co roku, Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy i Pracowników Służby Więziennej przy Zakładzie Karnym w Iławie.

Można było również obejrzeć prace dzieci, wykonane z darów jesieni. Trudno było wybrać najładniejszą pracę, gdyż wszystkie były piękne i bardzo pomysłowe.

W uatrakcyjnieniu festynu pomogli nam strażacy z OSP w Lasecznie, którzy na boisku szkolnym zaprezentowali swoje umiejętności.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu i uświetnieniu tego festynu, zwłaszcza rodzicom, którzy zajęli się stroną techniczną uroczystości oraz sprzedażą upieczonego przez siebie pysznego ciasta, hot-dogów, frytek, kiełbasek oraz chleba ze swojskim smalcem. Dzięki sponsorom zorganizowaliśmy loterię.